English

































Novica


Maribor Hardware Meetup
06.11.2019 18:00
Maribor Hardware Meetup - November
MMC KIBLA, sreda, 6. 11. 2019, ob 18. uri

Vabljeni na nov dogodek Maribor Hardware Meetup, ki bo tokrat 6. novembra, ob 18h v Kibli. Srečanje bo predvidoma sestavljeno iz treh sklopov, vsak sklop pa vključuje 20 minutno predstavitev, ki ji sledi 10 minut za vprašanja in odgovore.

Tokrat se bomo podali v vesolje s predavanje dr. Krambergerja na temo Nano satelit TRISAT – satelita, ki je nastal v Mariboru. Nadaljevali bomo s pregledom primerov rešitev za avtomatsko izvajanje meritev in “continuos integration” za hardware projekte in testiranje celotnih naprav. Predvidoma bo sledila še predstavitev podjetja iz okolice.

1) dr. Iztok Kramberger - FERI – UM - Nano satelit TRISAT:
Nano sateliti predstavljajo pomemben segment v današnji vesoljski industriji, saj lahko novo tehnologijo hitro in poceni prenašajo v vesolje. Nova tehnologija se tako demonstrira in ovrednoti mnogo hitreje in ceneje, kar znižuje finančno tveganje na tem področju. Nano satelit TRISAT predstavlja pomemben korak internacionalizacije slovenske vesoljske industrije z ovrednotenjem njene tehnologije, promocijo vesoljskega inženirstva in spodbujanja mednarodnega sodelovanja. Inovativna minimizacija sistemov in tehnološka demonstracija misije TRISAT zagotavlja kompetenco trga za slovenske vesoljske proizvode. Projekt vzpostavlja medsebojno sodelovanje med slovensko univerzo in slovensko vesoljsko industrijo in pomaga pri udejanjanju prenosa znanja in tehnologij med univerzo in gospodarskim okoljem

2) Gregor Krušič – Auralix – Avtomatizirano testiranje elektronike
Pogosto se srečujemo s potrebo po karakterizaciji elektronskih sistemov v odvisnosti od različnih parametrov. Ročno zajemanje je lahko dolgotrajno in neponovljivo. Gre za aplikacijo, ki je dobro definirana in zelo primerna za avtomatizacijo.

Predstavljenih bo nekaj izmed mnogih možnih pristopov kako v celoto povezati računalnik, merilne instrumente in poljubne vgrajene sisteme, ter kako sestaviti avtomatske testne programe.

3) Vid Rajtmajer in Tjaž Vračko – IRNAS – Continuous integration testiranje elektronike z Raspberry Pi in I2C periferijo.

Naprave razvite za uporabo v industrijskih okoljih zahtevajo zanesljivost in dolgotrajno delovanje. O slednjem se lahko prepričamo z doslednim in avtomatskim tesitranjem rešitve skozi celoten proces razvoja. Predstavili bomo praktičen primer sistema z orodjem Jenkins, ki zajema obilico Python kode in driverjev za komunikacijo z I2C periferijo, programsko kodo in logiko same naprave, nekaj motorjev in ostalih komponent.

4) Predstavitev podjetja iz lokalnega okolja – prosto mesto za predstavitev - vabljeni k udeležbi!

Udeležba na dogodku je brezplačna. Vabljeni k udeležbi in sodelovanju na prihodnjih terminih. Še posebej vabimo predavatelje z zanimivimi tehničnimi vsebinami in lokalna podjetja, da se predstavijo ter spoznamo njihove aktivnosti.


Podporniki serije dogodkov Maribor Hardware Meetup so:
• Radioklub Student S59DXX: http://s59dxx.uni-mb.si/
• Inštitut IRNAS: http://irnas.eu
• Startup:Maribor: https://www.startupmaribor.si/
• Auralix: https://auralix.eu
• IoT Tech



<- Nazaj na: Novica

Dejavnosti


KIBLA PORTAL

KiBela

artKIT

KIBLA2LAB

Neformalno izobraževanje

Spremljevalni program

Sodelovanja in gostovanja

KIBAR

Za:misel

TOX

folio

Festivali


KIBLIX

MED

Festival ljubezni 2008-2012

Dnevi radovednosti 1997-2011

Ciklus (DA)(NE)S

Projekti, koprodukcije in mednarodna sodelovanja


Aktualni projekti

Koprodukcije

Zaključeni projekti

Naročilo obvestil





Poiščite nas na socialnih omrežjih:







Nagrada e-odličnost 2008
















































MULTIMEDIJSKI CENTER KIBLA / Ulica kneza Koclja 9, 2000 Maribor, Slovenija, Evropa
telefon: 059 076 371 ali 059 076 372 / e-pošta: kibla@kibla.org