|
Novica
|
Delavnica: Andrey Smirnov – tereminova kuhinja
13.12.2012 09:00
|
1. dan: četrtek, 13. december (9.00–17.00) 2. dan: petek, 14. december (10.00–17.00) 3. dan: sobota, 15. december (10.00–19.00) Multimedijski center KIBLA, Maribor
Intenzivna delavnica ponuja praktičen uvod v interaktivne sisteme, osnovane na različnih metodah sledenja gibanja, gibalnih vmesnikov, nadzorovanje manjših variacij električnih parametrov različnih prevodnih materialov, med drugim človeškega telesa, tekočin, rastlin, kovinskih predmetov, kovinskih niti, tankih metaliziranih plastičnih filmov (slojev) itd. Na začetku bodo udeleženci delavnice spremenili svoje prenosnike v digitalne večkanalne ‘teremine’. Z njimi bodo razvijali nenavadne gibalne vmesnike in unikatne glasbene inštrumente, podobne dobro znanemu elektronskemu inštrumentu teremin, ki ga je iznašel ruski izumitelj Leon Theremin leta 1919. Vsakodnevni teoretični uvod v delavnice vključuje podroben tehnični pregled tehnologije senzorjev ter konstrukcije, osnovne principe delovanja tereminu podobnih sistemov, umetniške in glasbene aplikacije, uporabne koncepte in ideje ter strnjene zgodovinske vsebine, povezane s skoraj pozabljenimi zgodovinskimi dejstvi. Delavnica je namenjena predvsem zvočnim in medijskim umetnikom, skladateljem in glasbenikom, ki jih zanimajo umetniški in interaktivni sistemi, pozabljena zgodovina in glasbena tehnologija v splošnem. Udeleženci naj prinesejo svoje prenosnike, po možnosti naj bodo seznanjeni vsaj z osnovami MAX/MSP ali PD programiranja. Izvajalci bodo priskrbeli različne analogne in digitalne USB teremin-senzorje, material za konstrukcijo anten ter potrebne softver knjižnice za testiranje, eksperimentiranje in izvajanje dela.
Prijava: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dC00Q25kT0tQX1M4ak9BWDY0R0JQNEE6MQ
http://kiblix.org/kiblix2012/softcontrol/?p=178&lang=sl
Andrey Smirnov (1956, Moskva, Rusija) je interdisciplinarni umetnik, neodvisni kustos, skladatelj, avtor, izobraževalec, raziskovalec, ukvarja pa se tudi z razvojem interaktivnih računalniških glasbenih tehnik. Je ustanovitelj, direktor in redni predavatelj teremin centra na moskovskem državnem konservatoriju (Theremin Centre, Moscow State Conservatory), predava pa tudi na šoli za fotografijo in multimedijo (Rodchenko School of Photography and Multimedia), kjer poučuje osnove elektroakustične glasbe, nove računalniške glasbene tehnologije in gradnjo interaktivnih računalniških sistemov. Vodil je več delavnic in tečajev in kuriral številne razstave v Rusiji, Evropi in v ZDA ter se udeleževal različnih festivalov in konferenc. Je zbiratelj in skrbnik unikatnih arhivov o zgodovini glasbene tehnologije zvočne umetnosti Rusije zgodnjega 20. stoletja in originalnih instrumentov zgodovinske vrednosti. Poglobljeno raziskovanje zgodovine glasbene tehnologije združuje s široko paleto izkušenj s področja računalniško podprtega skladanja in interaktivnih nastopov.
Kontakt za informacije: Tanja Grosman E: tanja.grosman@kibla.org T: 059 076 371 M: 031 682 579
<- Nazaj na: Novica
|
|
Dejavnosti
Festivali
Projekti, koprodukcije in mednarodna sodelovanja
Naročilo obvestil
Poiščite nas na socialnih omrežjih:Nagrada e-odličnost 2008
|