Priložnosti in pasti digitalizacije v logistiki in tradicionalnih panogah
Priložnosti in pasti digitalizacije v logistiki in tradicionalnih panogah 19. 11. 2024, ob 17. uri MMC KIBLA
Se sprašuješ, kako lahko digitalizacija pozitivno vpliva na področje logistike in tradicionalnih industrij, ter kakšna tveganja prinaša? Digitalizacija industrije lahko prinese kar do 20 % povečanje operativne učinkovitosti in do 30% zmanjšanje stroškov logistike. Vendar pa se kar 70 % podjetij sooča z izzivi pri implementaciji novih tehnologij.
Pa ti? Potrebuješ pomoč pri digitalizaciji v svojem podjetju? Ali pa ponujaš pomoč pri digitalizaciji tistim, ki ne vedo kako se tega lotiti?
Pridi na dogodek, pridobi nova znanja in se poveži. Najdi partnerja, skleni posel.
Z uvajanjem novih tehnologij, kot so umetna inteligenca, IoT in avtomatizacija, digitalna preobrazba omogoča večjo učinkovitost, zanesljivost in prilagodljivost. Prinaša pa tudi izzive, kot so večja ranljivost podatkov, zapletene implementacije in potreba po nenehnem prilagajanju. Na dogodku bomo skupaj z vodilnimi strokovnjaki, Blažem Jakopinom (Priot), Igorjem Jakominom (ex CargoX), in Juretom Hrvatinom (OptiVlak), raziskali, kako se izogniti pastem in izkoristiti prednosti digitalizacije. Spoznajte najboljše prakse, ki vam bodo pomagale uspešno voditi preobrazbo vašega podjetja v digitalni dobi.
Zakaj digitalizacija v logistiki in industriji? Digitalizacija omogoča preobrazbo industrijskih panog in logističnih operacij s sodobnimi tehnologijami in poslovnimi modeli, ki prinašajo številne prednosti. Z inovacijami v IoT, umetni inteligenci in avtomatizaciji lahko podjetja izboljšajo učinkovitost, povečajo varnost in optimizirajo procese.
Primeri vključujejo: • Optimizacija dobavnih verig s pomočjo napredne analitike in umetne inteligence. • IoT naprave za sledenje in nadzor logističnih operacij v realnem času. • Novi poslovni modeli, ki temeljijo na podatkovni ekonomiji in prilagodljivih rešitvah za digitalno transformacijo. • Avtomatizacija procesov, ki zmanjšuje napake in izboljšuje produktivnost.
Kdo je Blaž Jakopin?
Blaž Jakopin je ustanovitelj podjetja Priot, ki transformira podjetja s celovitimi digitalnimi rešitvami in inovacijami. Specializirani so za razvoj digitalnih platform, ki povezujejo IoT in operativne tehnologije s poslovnimi sistemi, ter za rešitve na področju industrije 4.0, digitalnih dvojčkov in napredne analitike. S prilagojenimi oblačnimi rešitvami podjetjem omogočajo brezhibno digitalizacijo ter integracijo v realnem času.
Kdo je Igor Jakomin?
Z več kot 30 leti izkušenj v oskrbovalnih verigah je Igor Jakomin eden izmed vodilnih strokovnjakov za blockchain rešitve v logistiki. V podjetju CargoX, ki je pionir digitalizacije transportne dokumentacije, je bil odgovoren za razvoj inovativnih blockchain platform. Poleg vloge na visokih položajih v multinacionalkah je Igor opravljal tudi funkcijo Državnega sekretarja na Ministrstvu za promet ter mentorja v uspešnih logističnih podjetjih.
Kdo je Jure Hrvatin?
Jure Hrvatin je soustanovitelj in izvršni direktor podjetja OptiVlak, platforme za mednarodno in intermodalno prevozništvo, specializirane za optimizacijo tovornih prevozov. Jure že več kot desetletje vodi TOP Hrvatin d.o.o., kjer je odgovoren za organizacijo mednarodnih transportov. Njegove izkušnje v logistiki so nepogrešljive pri ustvarjanju rešitev za digitalizacijo in optimizacijo prevozov, s posebnim poudarkom na večmodalnem transportu.
Več o dogodku in prijavi: https://www.startupmaribor.si/sl-si/dogodek/1655/priloznosti-in-pasti-digitalizacije-v-logistiki-in-tradicionalnih-panogah
|